گردو با پوست خیس عامل مرگ مردی شد

یافته‌های این مطالعه، ” گردو با پوست خیس کیفیت منی را در مردانی که رژیم غذایی به سبک غربی مصرف می‌کنند بهبود می‌بخشد: کارآزمایی مداخله‌ای رژیمی کنترل تصادفی‌سازی شده” در 15 اوت در بخش “مقالات در حال چاپ” مجله معتبر Biology of Reproduction منتشر شده است.

به گفته محققان، این اولین مطالعه ای است که به بررسی اثرات منبع گیاهی امگا 3 روی اسپرم می پردازد. آمارهای انجمن پزشکی باروری آمریکا نشان می دهد که از هر شش زوج یک زوج نابارور هستند که حدود 40 درصد از این موارد به دلیل عامل مردانه است.

این مطالعه 12 هفته ای شامل 117 مرد بین 21 تا 35 سال بود که به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه روزانه 75 گرم گردو با پوست کامل را به رژیم غذایی خود اضافه کردند. گروه دیگر رژیم غذایی معمول خود را ادامه دادند اما از خوردن آجیل درختی اجتناب کردند. هر دو گروه از یک رژیم غذایی معمولی به سبک غربی استفاده کردند.

وندی رابینز، استاد دانشکده پرستاری UCLA و دانشکده بهداشت عمومی فیلدینگ UCLA و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: «ما در گروهی که گردو مصرف می‌کردند، بهبود قابل توجهی در پارامترهای اسپرم پیدا کردیم. «مردانی که آجیل درختی نخوردند هیچ تغییری ندیدند.

او افزود: «زنان تنها کسانی نیستند که هنگام تلاش برای باردار شدن باید به آنچه می خورند توجه کنند. “این مطالعه نشان می دهد که آنچه مردان می خورند نیز مهم است.”

غذا در طول تاریخ با موفقیت باروری انسان مرتبط بوده است. محققان می‌گویند در حالی که عادات غذایی و مواد مغذی ضروری که نتایج موفقیت‌آمیز باروری را برای زنان ارتقا می‌دهند، شناسایی شده‌اند، عادات و مواد مغذی که می‌توانند تناسب تناسلی مردان را بهبود بخشند، کمتر مشخص هستند. به طور خاص، شواهد برای مردانی که به طور معمول از رژیم های غذایی به سبک غربی استفاده می کنند که ممکن است فاقد مواد مغذی بهینه مورد نیاز برای سلامتی، اسپرم و باروری باشد، محدود است.

کاترین کارپنتر، یکی از نویسندگان این مطالعه، از مرکز UCLA برای تغذیه انسان، گفت: گردو منبع غنی خاصی از اسید a-linolenic، یک منبع گیاهی طبیعی از امگا 3 است، که ما گمان می کنیم ممکن است باعث بهبودهای مشاهده شده باشد. و دانشکده های پرستاری و پزشکی UCLA.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.