پوست خود را با سس سویا شفاف کنید

سس سویای روشن مایع قهوه‌ای رنگ و رقیق است که بیشتر آمریکایی‌ها از آن به عنوان سس سویا معمولی یاد می‌کنند، نوع اصلی سس سویا که روی میزهای رستوران‌های چینی و در بسته‌های کوچک بیرون‌آوری یافت می‌شود.

این یک چاشنی و چاشنی همه منظوره خوب است و به طور سنتی آن چیزی است که هنگام خوردن سوشی استفاده می شود.

در آشپزی چینی، بیشتر از سویای تیره استفاده می شود، همیشه از سویای روشن در دستور غذا استفاده کنید، مگر اینکه به طور خاص به تیره گفته شود.
سس سویا تیره برای مدت طولانی تری کهنه می شود و رنگ آن غلیظ تر و سیاه تر است. بعد از فرآیند دم کردن، ملاس یا کارامل به آن اضافه شده است که غلیظ است.

برای افرادی که مراقب مصرف نمک خود هستند، سس سویا کم سدیم ممکن است سس انتخابی باشد، نمک یک جزء مهم در تولید سس سویا است زیرا به عنوان یک عامل ضد میکروبی عمل می کند.

اکثر سس های سویا کم سدیم با استفاده از روش پروتئین گیاهی هیدرولیز شده با اسید تهیه می شوند که در آن از کشت های باکتریایی و قارچی استفاده نمی شود و بنابراین به نمک کمتری نیاز دارد.

تاماری یک سس سویا ژاپنی است که فقط با دانه های سویا و بدون گندم یا دانه های دیگر درست می شود، تاماری طعم بسیار تمیزی دارد و کسانی که از رژیم غذایی بدون گندم یا گلوتن پیروی می کنند مورد علاقه است.

با این حال، برچسب را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که محصول فاقد گلوتن است زیرا برخی از انواع تاماری ممکن است حاوی گلوتن باشند.
سس سویا سفید یا شیرو شویو یک سس سویا سنتی ژاپنی است که از نظر طعم و رنگ روشن تر است، رنگ آمیزی کهربایی دارد، وقتی سرآشپزها می‌خواهند بدون تغییر رنگ (مانند سس سویا روشن یا تیره) طعم اومامی را به غذا اضافه کنند، بسیار محبوب است، این ویژگی های امضایی نتیجه نسبت گندم به سویا بالاتر است.