پرتقال خونی خشک بدون پوست درجه یک خانگی + قیمت خرید، خواص، کاربرد و مصارف

در میان تمام میوهایی که در زمستان استفاده می شود و خواص زیادی هم دارد پرتقال می باشد و در این بین پرتقال خونی هم از همین دسته می باشد. پرتقال خونی را بسیاری در منزل خشک می کنند که در تابستان بتوانند از آن استفاده کنند و بیشتر با دیگر میوه های خشک مخلوط کرده و به صورت دمنوش میل می گردد. قیمت پرتقال خشک بستگی به تقاضای مردم برای مصرف دارد.

پرتقال خونی خشک بدون پوست درجه یک خانگی + قیمت خرید، خواص، کاربرد و مصارف

قیمت پرتقال خشک درجه یک

پرتقال خشک محصولی است که از میوه پرتقال به دست می آید. هنگامی که پرتقال را می خواهند خشک کنند بهترین ها را جدا کرده و با دستگاه خشک می کند. بنابراین قیمت این محصول در سطح بازار متفاوت می باشد چنانچه که هر چه کیفیت و مرغوب بودن پرتقال بالاتر باشد به همان میزان قیمت آن بالاتر است و به همان صورت مشتریان زیادی را هم جلب نظر خود می کند. معمولا هنگامی که این محصول را در کارخانجات خشک می کنند به چند دسته تقسیم می کنند و آن ها را طبق درجه بندی بسته بندی کرده و وارد بازار نموده اند. به همین منوال قیمت ها هم مختلف می باشد و قیمت ها را طبق درجه بندی تعیین می کنند و بنابراین قیمت پرتقال خشک درجه یک از همه به خاطر کیفیت بهتر بالاتر خواهد بود.

قیمت پرتقال خونی خشک

قیمت پرتقال خونی خشک پرتقال خونی از بهترین و با کیفیت ترین میوه ارگانیک به دست می آید و در انواع بسته 100گرمی و 50 گرمی و غیره بسته بندی می شود. این محصول خشک برای میان وعده و سفر و دمنوش و ….. استفاده می گردد و دارای آنتی اکسیدان بالایی می باشد. پرتقال خونی توی آن سرخ و مزه اش شبیه تمشک است که بسیار خوشمزه و به مزاق هر فردی می سازد. قیمت آن در سطح بازار متفاوت می باشد. لذا فروشگاه ها روی هر بسته قیمت آن را درج کرده که به نسبت درجه بندی به فروش می رسد و هرچه کیفیت محصول بالاتر و بهتر باشد به همان نسبت قیمت آن بالاتر است و همچنین دارای مشتریان بیشتری خواهد بود. لازم به ذکر است که این محصول را می توان هم به صورت جزئی و هم به صورت کلی خریداری کرد که البته خرید و فروش پرتقال خونی خشک به طریق عمده مقرون به صرفه خواهد بود.

پرتقال خونی خشک فله

پرتقال خونی خشک یکی از میوهای خشک با مواد مغذی بالا و خواص آنتی اکسیدانی زیاد می باشد که برای میان وعده به عنوان خشکبار می توانید از خوردن آن لذت ببرید. پرتقال خونی همان پرتقال است که گوشت داخل آن به رنگ قرمز تیره یا اصطلاحا رنگ خون در می آید. منشا تولید این پرتقال در منطقه جنوب مدیترانه نسبت داده می شود. پرتقال خونی معمولا مزه شیرین دارد ، ولی گاهی در بعضی از آنها مزه ترش هم وجود دارد. رنگ قرمز پرتقال خونی به علت ماده ای به نام آنتوسیانین است که معمولا در مرکبات وجود ندارد. بعضی از دانشمندان علت آنرا به تغییرات آب و هوایی بعضی مناطق مثل مدیترانه که روز گرم و شب سرد دارند ، نسبت می دهند.

این محصول را به چند صورت به فروش می رسانند که یکی از آن ها فله می باشد و معمولا قیمت پرتقال خونی به صورت فله ارزان تر است و هر کسی که بخواهد می توانند آن را به قیمتی ارزان خریداری کند. امروزه خرید به صورت اینترنتی هم امکان پذیر می باشد و می توانند از طریق آنلاین این محصول با ارزش را به راحتی خرید کنید. البته در فروشگاه ها این محصول هم به صورت فله و هم به صورت بسته بندی موجود است.

پرتقال خونی خشک خانگی

پرتقال خونی خشک خانگی پرتقال جزو میوه هایی است که می توان آن را به راحتی در خانه خشک کرد و مورد استفاده قرار داد. ابتدا باید پرتقال را به خوبی با اسکاج شست و بعد آن را با دستمال تمیز خشک کرد. سپس پرتقال را روی تخته چوبی به صورت ورقه ورقه برش زد و بعد از برش زدن آن را در سینی روی بخاری قرار داده تا خشک شوند. البته نباید پرتقال آب بیندازد زیرا که باعث می شود رنگ آن تغییر کند. پرتقال خانگی خشک خیلی از خصوصیاتش حفظ می شود و حتی برای زیبایی سفره یا روی میز بهترین گزینه است. این محصول و یا هر میوه دیگری که خانگی خشک شود خیلی بهتر می باشد.

از پرتقال خشک چه استفاده هایی میشود

موارد مصرف پوست پرتقال بسیار فراوان می باشد اما معمولا افراد فقط میوه ی پرتقال را می خورند و پوست آن را به دلیل مزه ی بد دور می اندازند که بسیار اشتباه است. پوست پرتقال دارای خواص فراوانی می باشد. دانستن موارد استفاده از پوست پرتقال خشک شده، خلال پوست پرتقال، پودر پوست پرتقال و حتی پوست پرتقال رنده شده تازه می تواند برای شما مفید باشد. موارد استفاده از پوست پرتقال موارد مصرف پوست پرتقال بسیار زیاد است. استفاده از پوست پرتقال بسیار مفید می باشد. فصل هایی که پرتقال وجود دارد مانند زمستان و اوایل بهار بهترین فرصت برای بهره بردن از طعم پوست پرتقال در انواع غذا و پخت کیک می باشد.

پوست پرتقال هایی که می خورید را دور نیندازید حداقل فایده آن ها این است که می توانید آن ها را روی شوفاژ یا بخاری قرار دهید تا بوی خوب آن ها در خانه بپیچد و یا آن ها را درون گلدان ها بریزید زیرا پوست پرتقال حاوی نیتروژن است که به رشد گل ها کمک می کند. موارد استفاده پوست پرتقال به همین ها ختم نمی شود. می توانید با پوست پرتقال ماسک های زیبایی بسازید یا حتی آن ها را خلال یا پودر کرده و بعد از خشک شدن نیز استفاده کنید.

پوست پرتقال خشک شده را یک ساعت در آب جوش و شکر قرار دهید سپس آن ها را در پوششی از شکلات قرار دهید، یا در شکر رولش کنید تا طعم و مزه شیرین تری بگیرد همچنین برای دمنوش پرتقال چند تکه پوست چیپس پرتقال را در آب داغ قرار دهید و بعد چند تکه چوب دارچین و زنیان را اضافه کنید، تا مزه تندی به آن دهد و بعد میل کنید. چای پرتقال برای زمانی که شما احساس بدی دارید مفید است، دمنوش مرکبات سینوس ها را باز می کند.

پرتقال کاربرد زیادی در خانه داری و آشپزی دارد که تنوع و طعم زیادی به خوراکی ها می دهد. یکی دیگر از کاربرد پرتقال این است که پوست آن را به صورت نگینی کرده و با کشمش و گوشت چرخ کرده داخل برنج ریخته و میل فرمایید. نا گفته نماند که پوست آن طعم عطر جالبی به غذا می دهد.

گرفتن تلخی خلال پرتقال خشک شده

گرفتن تلخی خلال پرتقال خشک شده ابتدا باید بدانید که علاوه بر پوست های تازه جدا شده پرتقال، حتی اگر پوست پرتقال خشک بازاری نیز داشته باشید می توانید تلخی آن را رفع کنید. البته باید ابتدا کمی آن را بخیسانید و بعد یک تکه کوچک را بجوید، ممکن است از قبل تلخی آن را گرفته باشند اما اگر همچنان کمی تلخی احساس کردید ، همین مراحل را برای پوست پرتقال خشک شده نیز می توانید اجرا کنید. درب ضد سرقت ترک می خواهید یا ایرانی؟ هرچه پرتقال خوشبوتر و خوش رنگ تر باشد، نتیجه بهتر خواهد بود. معمولا پرتقال های کوچک تر محلی عطر و بوی بهتری دارند.

بهترین وسیله برای جدا کردن پوست مرکبات، چنگک پوست گیری است که همچون یک رنده بسیار تیز پوست پرتقال را به شکل رشته های بسیار نازک و یک اندازه جدا می کند. البته می توانید که از پوست کن نیز استفاده کنید اما حتما باید پوست کن شما کاملا تیز باشد. پوست پرتقال ها باید کاملا نازک باشد و تا جای امکان هیچ اثری از سفیدی روی آن باقی نماند. پوست گیر به خوبی این کار را برایتان انجام می دهد اما در مورد پوست کن ممکن است نیاز باشد تا بعضی جاها را دوباره تمیز کنید.

اگر از پوست کن برای گرفتن پوست پرتقال استفاده می کنید، حتما باید نوارها را با یک چاقوی بسیار تیز بسیار نازک خلال کنید. هرچه نازک تر بهتر. با جوشاندن و دوباره سرد کردن پوست پرتقال تلخی آن را می گیریم. برای این کار مقدار زیادی آب بجوشانید. در یک قابلمه مناسب با مقدار پوست ها، کمی آب جوش ریخته و اجازه دهید تا ۳ دقیقه روی حرارت بجوشد. می بینید که آب جوش کمی تغییر رنگ می دهد. بعد از این مدت محتوای قابلمه را در یک آبکش خالی کنید و روی آن آب سرد بریزید.

باید کاملا پوست پرتقال سرد شود. حالا دوباره پوست پرتقال های آب کشی را در همان قابلمه ریخته و رویش کمی از آب جوش بریزید. سپس بگذارید تا دوباره ۳ دقیقه بجوشد و باز هم بعد از خالی کردن آن در آبکش رویش آب سرد بریزید. بعد از ۵ بار، پوست پرتقال را کمی بجوید و تلخی آن را چک کنید. اگر نیاز بود باز این مراحل را تکرار کنید اما معمولا با ۵ بار تکرار این عمل، تلخی پرتقال به خوبی بر طرف می شود.

پوست پرتقال خشک شده برای صورت

به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی پرتقال در درمان جوش ،جوشهای سر سیاه بسیار موثر است. دو قاشق پودر پوست پرتقال را با شیر مخلوط کنید بر روی صورت به مدت 15 – 10 دقیقه ماساژ دهید و بعد آن را بشویید این نسخه را در روز دو بار تکرار کنید. درخشان کردن پوست: 2-3 قاشق پودر پوست پرتقال را با ماست ترکیب کنید و بعد مقداری عسل و زردچوبه به آن بیفزایید و روی صورت ماسک کنید ،به دلیل مقدار فراوانی ویتامین c که در پوست پرتقال وجود دارد کلاژن پوست را بالا می برد.

درمان لک : پوست پرتقال فقط برای از بین بردن جوش های سر سیاه نیست بلکه در از بین بردن لک و آکنه بسیار موثر است. دو قاشق پودر جو و یک قاشق ماست و یک قاشق پودر خمیر مایه را با هم مخلوط کنید و روی صورت ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه با آب سرد بشویید این نسخه را دو بار در روز است. پوست پرتقال برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست مفید می باشد. پودر پوست پرتقال نه تنها برای آکنه و جوش موثر است بلکه برای جلوگیری از clogged pores هم مفید است. 2 قاشق پودر پوست پرتقال – 1 قاشق زردچوبه – 1 قاشق عسل و 1 قاشق پودر خمیر مایه مخلوط کنید تا خمیر سختی بدست بیاید. و این ماسک را برای دقایقی روی صورت بمالید و بعد آن را با آب سرد بشویید این روش بسیار موثر برای شستن گرد و خاک و کثیفی های صورت است.

درمان چربی پوست: پوست پرتقال برای پوست های چرب بسیار مناسب است 2 یا 3 قاشق پودر پوست پرتقال و مقداری شیر و زردچوبه ترکیب کنید و به مدت 15 دقیقه روی صورت ماسک کنید. کمک به پاک کنندگی پوست پوست: پرتقال پوست را عمیقا تمیز می کند و پوست را برای مدت طولانی مرطوب نگه می دارد. پودر پوست پرتقال و زردچوبه و گلاب را با هم ترکیب کنید و چند دقیقه روی صورت ماسک کنید و بعد آن را بشویید. این نسخه به تمیزی پوست و تغذیه پوست کمک می کند.

خواص پرتقال تامسون خشک

خواص پرتقال تامسون خشک پرتقال یکی از میوه‌ها و مرکبات قدیمی و پرمصرف است که انسان از آن استفاده کرده است و با وجود مواد و ریز مغذی های بسیار مفید موجود در خود خواص زیادی بخصوص در تصفیه خون و بهبود و پیشگیری از بیماری‌های بسیاری را دارد. پرتقال اولیه کوچک، تلخ و پر از هسته بوده است که در اثر تربیت مهندسی ژنتیکی و همچنین انتخاب نوع بهتر و کود کافی درشت‌تر و شیرین‌تر شده است. پرتقال سرشار از ویتامین های B,C دارای آهن، کلسیم، فسفر، پتاسیم، سدیم و مس است. ویتامین C که از عوامل مهم مهارکننده سرطان است و پرتقال منبع اصلی این ویتامین محسوب می‌شود.

پرتقال را می‌توان به صورت میوه مصرف کرد و یا آب پرتقال را تنها و یا با سایر میوه‌ها یا مرکبات مانند لیموشیرین مصرف نمود. همچنین استفاده از پوست پرتقال نیز فواید بسیاری از جمله کاهش فشار خون، سرکوب افسردگی و اضطراب، بهبود سلامت قلب، کاهش کلسترول و کاهش وزن دارد. خواص پرتقال برای کبد با توجه به وجود مواد عالی و مغذی موجود در پرتقال این میوه به دلیل داشتن ویتامین A و همچنین وجود ماده‌ای به نام کاروتنوئید باعث رفع اختلالات کبدی شده و برای سلامت کبد بسیار مفید است.

خواص پرتقال برای کبد می‌توان به خواص آنتی‌ اکسیدانی آن اشاره کرد که سبب افزایش سلامت کبد می‌گردد. خواص پرتقال برای ریه پوست پرتقال سرشار از فلاونون‌ها (آنتی اکسیدان‌های قوی) است که مملو از ترکیبات طبیعی سرکوب‌کننده هیستامین است و می‌توانید با استفاده از این داروی گیاهی از عوارض خواب آلودگی آنتی هیستامین‌ها بکاهید و به علت این ویژگی پوست پرتقال را به‌ عنوان داروی گیاهی پاک‌سازی کننده ریه می‌توانید مصرف کنید، بنابراین بهتر است برای استفاده از خواص پرتقال برای ریه، از پوست پرتقال نیز استفاده کنید.