آنچه که باید درباره ویژگی ملحفه های معمولی بدانید

تخت های قابل تنظیم به شما این امکان را می دهد که سر و پاهای خود را بالا ببرید و راحتی خود را افزایش دهید. اما همین حرکت می تواند باعث جابجایی ورق های شما در اطراف شود. تعویض ملحفه می تواند آزاردهنده باشد و باعث اختلال در خواب شود. سرویس روتختی دونفره می تواند براساس کاربرد ان در فصول سال، گرمتر و ضخیم و یا خنکتر و سبک باشد.

ملحفه های معمولی برای صاف ماندن و در زیر تشک قرار می گیرند. وقتی سر یا پاهای خود را بالا می آورید، ورق ها اغلب در وسط حجیم می شوند و لبه ها از گوشه ها می لغزند. شما باید ملحفه‌هایی با جیب عمیق، ملحفه‌هایی با تسمه‌های الاستیک یا بست‌های ورقه‌ای پیدا کنید تا ملحفه خود را روی یک تخت قابل تنظیم نگه دارید.

هنگامی که تخت قابل تنظیم را کج می کنید تا ناحیه سر یا پاهای خود را بالا بیاورید، این حرکت ممکن است باعث جابجایی ملحفه شما شود.

برای خرید لحاف تشک عروس باید به یک سری نکات توجه کرد مانند سایز تخت، رنگ و طرح آن، جنس پارچه روتختی، کیفیت پارچه، نوع سرویس آن و شستشوی پارچه برای انتخاب پارچه عروس باید توجه شود که برای چه تعداد بالشت و چه سایزی از تخت پارچه نیاز است.

این حرکت با چالش جلوگیری از جابجایی ورق ها همراه است. ملحفه‌های سنتی نمی‌توانند این چالش را برآورده کنند، زیرا ممکن است جیب‌های عمیق یا تسمه‌های الاستیک برای حفظ امنیت ملحفه‌ها نداشته باشند.

ملحفه‌های صافی که زیر تشک قرار می‌گیرند ممکن است زمانی که تخت به صورت یک زاویه کج می‌شود، به راحتی از بین بروند. لبه‌های الاستیک در محیط ورق‌های تعبیه‌شده با جیب عمیق، حتی در صورت حرکت تشک، آن‌ها را روی تشک نگه می‌دارند.

ملحفه های نصب شده بدون جیب های عمیق هنگام کج شدن تشک از لبه ها خارج می شوند و خواب را مختل می کنند.عامل مهم در قیمت پارچه ملحفه، کارخانه‌‌ی تولید کننده پارچه است. قیمت پارچه‌هایی که در کارخانه‌های داخل کشور تولید می‌شوند با قیمت پارچه‌های وارداتی از سایر کشورها متفاوت است.

نوارهای الاستیک قابل تنظیم با مکانیسم های قفل در هر دو انتها برای بستن ورق های زیر تشک استفاده می شود و از جمع شدن ورق ها جلوگیری می کند. بست های قابل تنظیم ملحفه یا بند ملحفه، ملحفه ها را علیرغم حرکت تخت روی تشک محکم نگه می دارد.

معمولاً تسمه های ورقه ای به صورت متقاطع به صورت مورب در سراسر تشک بسته می شوند. برای بستن هر چهار گوشه دو بند لازم است. بست ملحفه یا بند ملحفه قابل تنظیم را می توان به صورت آنلاین یا در فروشگاه های سخت افزار و سوپرمارکت ها خریداری کرد. برای داشتن خوابی راحت، داشتن ملحفه روتختی مناسب بسیار تاثیر گذار است.

برخی از ملحفه ها دارای نوارهای الاستیک داخلی هستند که به هر چهار گوشه متصل شده اند تا ملحفه ها را در اطراف تشک نگه دارند. این نوارهای الاستیک با کیفیت بالا به دلیل اینکه در زیر تخت قرار می گیرند قابل مشاهده نیستند.

 • منابع:
  1. How to Keep Sheets on an Adjustable Bed

 • تبلیغات:
  1. درمان بیماری پارکینگسون با خوردن ارده امکان پذیر شد!
  2. قابلمه عروسی که میلیاردی فروخته شد!
  3. تاثیر مصرف آلو خشک در پیشگیری از بیماری ها
  4. 8 مزیت لیمو برای سلامتی