هلو انجیری در بازار های تهران کم ترین قیمت را دارد!

شما می توانید یک هلو دونات را در این هلو lassi sorbet مخفی کنید.
و در حالی که هلو انجیری اولیه گودال هایی با پوست صورتی و گوشت سفید داشتند که به راحتی قابل جابجایی بودند، اکنون هلوهای مسطح با پوست زرد، یا گوشت زرد، یا سنگ هایی وجود دارند که می چسبند.

شلیل های مسطح، که به زودی به برنامه پرورش نیوجرسی معرفی خواهند شد، در حال حاضر به عنوان نکتاپی مستطیلی توسط مزارع درختان خانواده کالیفرنیا رشد کرده و توزیع شده اند.

هنگامی که لو ترولی از Baldor Specialty Foods ، یکی از بزرگترین توزیع کنندگان محصولات و غذاهای ویژه در شمال شرقی و میانه آتلانتیک، برای اولین بار در دهه 90 با هلوهای مسطح روبرو شد، از جثه کوچک، محتوای قند بالا و رشد کوتاه آنها شگفت زده شد.

پنجره او تصور می کند این روزها تقاضا زیاد است، زیرا مردم «امروز درباره چیزی یاد می گیرند و فردا می توانند آن را داشته باشند».

تولیدکنندگان بیشتری نیاز دارند که درختان [هلو مسطح] را در باغ خود بگذارند تا «بالدرهای جهان» را تأمین کنند.

از سه کشاورز که در بازار سبز یونیون با آنها صحبت کردم، دو نفر در پنج سال گذشته شروع به کشت هلوهای مسطح کرده بودند.

از آنجایی که آنها مستعد ابتلا به سوختگی هستند و در رشد خود مشکل دارند (پوست ها با رشد هلو به سمت بیرون شکافته می شوند)، قیمت بالاتری را طلب می کنند.

به همین دلیل، فرکون توضیح داد: «آنها باید طعم بسیار خوبی داشته باشند. اگر این کار را نکنند، مردم پول اضافی برای آنها پرداخت نخواهند کرد.»

یک کشاورز خاص در میدان یونیون به نام جو، که درخواست کرد نام خانوادگی یا باغش را ذکر نکنم، ده سال است که هلوهای مسطح می کارد.

وقتی از او پرسیدم که کدام یک از سه نوع موجود در غرفه (دونات‌های گوشت زرد، دونات‌های گوشت سفید و هلوهای انبه با پوست سبز) مورد علاقه‌اش است، توضیح داد که فکر می‌کند همه احمقانه هستند.