لیمو خشک خانگی

استفاده از دستگاه آبگیری یا فر یک راه سریع برای تهیه لیمو خشک برای استفاده در غذا، چاشنی، نوشیدنی و صنایع دستی است. در حالی که از بین بردن آب لیمو سخت نیست، چند نکته وجود دارد که قبل از شروع باید از آنها آگاه باشید.

در طول زمستان، زمانی که لیموها در فصل هستند، کمی وقت بگذارید و برش‌های لیموی خشک، پوست و پودر آن را برای استفاده در طول سال اختصاص دهید.

یکی از چیزهای عالی در مورد کم آبی لیمو این است که تقریباً تمام ویتامین ها و مواد معدنی خود را حفظ می کند و به اندازه لیموی تازه برای شما مفید است.

اگر آب و هوای شما گرم و خشک است، برای تهیه لیمو خشک می‌توانید از دستگاه آب‌گیری، فر یا حتی فقط از نور خورشید استفاده کنید. این دستگاه آبگیری است که اغلب استفاده می کنیم. قیمت مناسبی دارد، دکمه دما دارد و فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال نمی کند. اگر مقدار کمی لیمو برای آبگیری داشته باشیم، از دستگاه آبگیری بزرگترم نیز استفاده خواهیم کرد.

لیمو خشک

اگر از پوست لیمو خشک شده برای غذا استفاده می کنید طبع لیمو ترش سرد و پوست آن نیز سرد است، خرید ارگانیک را پیشنهاد می کنیم. اگر فقط از آنها برای صنایع دستی استفاده می کنید، ارگانیک آنقدرها مهم نیست.

طرز تهیه ورقه های لیموی خشک

بسته به اینکه لیموهای خود را از کجا تهیه می کنید، ممکن است قبلا شسته شده باشند یا ممکن است کثیفی و مدفوع پرندگان روی آنها باشد. پس حتما آنها را چک کنید و در صورت لزوم لیموها را بشویید.

شما برش های نسبتاً نازک و نسبتاً یکنواخت می خواهید. می توانم بگویم ضخامت مال من حدود 1/4 اینچ است. من از چاقوی اغذیه فروشی با محافظ روی آن استفاده کردم، اگر یک یا فقط چاقوی معمولی خود دارید، می توانید از ماندولین استفاده کنید، لازم نیست خیلی دقیق باشد.

برش های لیمو را روی قفسه آبگیر قرار دهید. اگر آنها را لمس کنند اشکالی ندارد، بنابراین آنها را به هم نزدیک کنید.

لیموخشک

خواص لیمو ترش برای کبد

برش ها را در دمای پایین یا 125 درجه فارنهایت حدود 10 ساعت آبگیری کنید. برش ها وقتی کاملا خشک شدند باید به راحتی نصف شوند.

نکته ای که باید در مورد لیموهای خشک بدانید این است که آنها تیره می شوند. آنها رنگ زرد روشن زیبای لیموی تازه نیستند. بنابراین وقتی آبگیر را باز می کنید تعجب نکنید.

پس از خشک شدن کامل برش‌های لیمو، آن‌ها را در ظرف دربسته نگهداری کنید. من خود را در شیشه های سنگ تراشی بزرگ ذخیره می کنم و از یک محافظ غذا برای مهر و موم کردن شیشه استفاده می کنم.

همچنین می توانید قبل از برش دادن لیمو پوست آن را بگیرید یا قبل از آبگیری، مقداری از برش های لیمو را پوست بگیرید. با این کار مقداری برش لیمو بدون پوست و مغز به شما می دهد که اگر می خواهید پودر لیمو درست کنید مفید خواهد بود و قیمت لیمو ترش بسیار مناسب است.