فواید پودر لیمو خشک

فواید تایید شده علمی خوردن این میوه برای سلامتی بسیار زیاد است، اما اگر طعم ترش آن را دوست ندارید چه؟ مثلاً اگر معده حساسی دارید چه؟

خوب، راهی برای خوردن لیمو وجود دارد تا از تمام فواید سلامتی آن بهره مند شوید، بدون اینکه نیازی به مقابله با ترشی آن باشد.

خانم ها و آقایان، پودر لیموی خشک را ملاقات کنید. اساساً، آب لیموی خشک خشک شده به صورت پودری خوب است که تمام فواید سلامتی و طعم کمتر ترش را دارد.

باحال، ها؟ شرط میبندید که هست

حالا چرا باید به طور جدی به فکر اضافه کردن پودر لیمو خشک به رژیم غذایی خود باشید.

لیمو خشک

چند دلیل شگفت انگیز سلامتی برای گنجاندن پودر لیمو در رژیم غذایی

افزودن لیمو به آب ممکن است هیدراتاسیون را افزایش دهد
آیا می توانید حدس بزنید یکی از رایج ترین دلایلی که مردم روزانه آب کافی نمی نوشند چیست؟ طعم آن را دوست ندارند. بله، طعم آب “معمول” برای بسیاری از مردم خیلی خسته کننده به نظر می رسد، بنابراین افزودن کمی پودر یا آب لیمو به این مخلوط می تواند به میزان قابل توجهی مصرف آب روزانه شما را افزایش دهد که طبع لیمو ترش بسیار سرد است.

یک یادآوری دوستانه: طبق آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی، مقدار توصیه شده آب مصرفی روزانه حدود 2.7 لیتر (91 اونس) برای زنان و 3.7 لیتر (125 اونس در روز) برای مردان – از تمام نوشیدنی ها و غذاها است. در طول روز. برای یک تخمین تقریبی از مصرف آب خالص توصیه شده خود، سعی کنید به ازای هر کیلوگرم وزن بدنی که در حال حاضر دارید، حدود 30 میلی لیتر آب بنوشید (یعنی حدود 0.46 fl oz/lb).

لیمو منبع فوق العاده ویتامین C است
در میان تمام میوه ها و سبزیجات، لیمو یکی از غنی ترین منابع ویتامین C (اسید اسکوربیک) است. برای اینکه بفهمید چرا اینقدر مهم است، در اینجا برخی از مزایای اصلی این ماده مغذی (طبق مطالعات) آورده شده است:

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که شما را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند
ویتامین B و اسید فولیک را فعال می کند
پلاک های شریانی را تثبیت می کند
سلامت مغز را ارتقا می دهد و از آن در برابر بیماری های عصبی محافظت می کند
از کاهش وزن پشتیبانی می کند
لیمو حاوی نوعی ترکیبات آلی آنتی اکسیدانی است که به نام پلی فنول ها شناخته می شوند. پلی فنول های خاص موجود در لیمو (اریوسیترین، هسپریدین، نارینگین و غیره) دارای خواص ضد چاقی هستند، به این معنی که از افزایش وزن جلوگیری می کنند و تجمع چربی بدن را سرکوب می کنند و برای رفع تلخی لیمو عمانی می توان از شکر و کمی نمک استفاده نمود.

لیمو خشک

طبع لیمو عمانی

 

لیمو می تواند سلامت و ظاهر پوست شما را بهبود بخشد
به لطف محتوای شگفت انگیز ویتامین C، لیمو می تواند سلامت پوست شما را بهبود بخشد. در سال 2007، یک مطالعه جالب به این نتیجه رسید که مصرف بیشتر ویتامین C با کاهش پیری پوست، کاهش تعداد چین و چروک ها و کاهش خشکی پوست مرتبط است. به احتمال زیاد، این به دلیل پتانسیل آنتی اکسیدانی اسید اسکوربیک است.

لیمو و پودر لیمو عمانی می تواند به شما در کنترل فشار خون کمک کند
مطالعه ای در سال 2014 گزارش داد که مصرف روزانه لیموترش همراه با جلسات پیاده روی روزانه دو عاملی هستند که می توانند فشار خون را تا حد زیادی بهبود بخشند. از آنجایی که فشار خون بالا یک عامل خطر قوی برای بیماری های قلبی عروقی است، خوب است بدانید که چنین چیز ساده ای مانند لیمو می تواند به شما کمک کند از این عواقب ناخوشایند جلوگیری کنید!

لیمو می تواند هضم غذا را بهبود بخشد
لیمو برای قرن ها در آموزه های درمانی سنتی برای بهبود هضم و رفع یبوست مورد استفاده قرار گرفته است. توصیه کلی در اینجا این است که به جای خوردن میوه، آب لیمو گرم بنوشید، زیرا آب لیمو سریعتر و به روشی ملایم تر عمل می کند که قیمت لیمو ترش بسیار مناسب است.

لیمو نفس شما را تازه می کند
لیمو به دلیل توانایی آن در از بین بردن برخی از باکتری هایی که در وهله اول باعث بوی بد دهان می شوند، یک خوشبو کننده طبیعی نفس است. برای تاثیر بهتر، نوشیدن آب لیمو در بین وعده های غذایی و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب برای پاکسازی دهان توصیه می شود.