سیب زمینی فارس تنها غذای مصرفی جنوب کشور

روش های پرورش سیب زمینی
قبل از شروع روش کاشت سیب زمینی فارس باید از خرید نوع سیب زمینی بذری معروف به غده که برای کاشت مجدد کاشته می شود و نه برای مصرف، اطمینان حاصل کرد. در فروشگاه ها به فروش می رسد آنچه در زیر می آید روش پرورش سیب زمینی و ابزار مورد استفاده در کشاورزی است:

سیب زمینی را با استفاده از یک چاقوی تیز و بدون دندانه به چهار قسمت برش دهید، مطمئن شوید که هر تکه بیش از یک چشم نداشته باشد. آنها گودال ها یا برجستگی های کوچکی هستند که روی سطح ظاهر می شوند و سپس برای یک یا دو روز یا تا زمانی که جوانه ها از چشم شروع به رشد کنند در زیر نور خورشید قرار می گیرند.


قلمه ها را در سینی بذر بچینید، همچنین می توانید از یک جعبه تخم مرغ خالی استفاده کنید تا آنها را به حالت قائم قرار دهید و آنها را نزدیک پنجره بگذارید. وقتی جوانه ها شروع به رشد کردند تا حدود نیم اینچ، آماده کاشت هستند. فقط 2 تا 3 عدد باقی بگذارید. روی قلمه جوانه زده و بقیه را بردارید.
اطمینان حاصل کنید که خاک زمینی که باید کشت شود تا حد امکان عاری از علف های هرز باشد و خاک باید شخم زده شود. از آنجایی که سیب زمینی در خاک سخت یا منسجم رشد نمی کند، علاوه بر این، می توان مقداری کود یا کود آلی را وارد خاک کرد و از نظر مواد مغذی غنی کرد.
یک نقطه مناسب و آفتابی در باغ انتخاب کنید. از آنجایی که سیب زمینی برای رشد مناسب نیاز به گرمای زیاد و نور زیاد خورشید دارد، باید مطمئن شوید که هر ساله در قسمت دیگری از زمین کاشته می شود تا خاک در طول فصل استراحت کند و نیتروژن در آن پر شود یا اینکه خاک در طول فصل رشد و پس از برداشت با کود مایع زیادی تغذیه می شود.
تکه های سیب زمینی را که جوانه ها روی آنها رشد کرده اند در عمق 10 سانتی متری در خاک قرار دهید و همچنین باید به صورت ردیفی کاشته شوند به طوری که حدود 30 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند و در کناره های آن خاک را پر کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.