سویا در بازار جهانی که برای کل تاریخ انقلاب اقتصادی به پا کرد

نحوه خوردن سویا
ما می توانیم 100 گرم سویا در بازار جهانی در روز بخوریم. و این بیش از نیمی از نیاز روزانه ما به پروتئین را برآورده می کند. سویا را می توان به صورت هسته یا کیک آن استفاده کرد.

معمولاً به عنوان سبزی استفاده می شود و برای این کار ابتدا آن را در آب خیس می کنند یا مغز آن را می ریزند یعنی دانه های سویا را می توان یک شب در آب خیس کرد و صبح آن را جوشانده و میل کرد. این نه تنها باعث هضم آن می شود، بلکه تلخی آن نیز از بین می رود. جدای از این، شیر سویا و کشک سویا نیز این روزها مد شده اند.

خوردن دانه سویا فواید زیادی دارد، برخی از مضرات آن را نیز بدانید – فواید و عوارض مصرف سویا
فواید خوردن سویا

1- مصرف سویا برای حفظ سلامت قلب مفید است. زیرا سویا سرشار از خواص آنتی اکسیدانی است که به حفظ سلامت قلب و کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی کمک می کند.

2- مصرف سویا نیز برای پوست بسیار مفید است. زیرا سویا دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به حفظ سلامت پوست کمک می کند.

3- خانم ها در دوره قاعدگی دچار کمبود استروژن هستند که به همین دلیل استخوان های خانم ها به سرعت آسیب می بیند، اما اگر خانم ها در دوره قاعدگی دانه سویا مصرف کنند، به رفع کمبود استروژن در بدن کمک می کند.

4- مقدار زیادی پروتئین در سویا وجود دارد، بنابراین مصرف آن باعث تقویت عضلات می شود. در کنار این، کمبود پروتئین در بدن به دلیل مصرف سویا وجود ندارد.

5- به دلیل کمبود خون در بدن، بی حالی و ضعف شروع به احساس می کند، اما اگر به دلیل کمبود خون، سویا را در رژیم غذایی خود قرار دهید، باعث افزایش سطح هموگلوبین در بدن و رفع کم خونی می شود.

6- اگر لاغری ناراحت هستید و می خواهید چاق شوید باید سویا مصرف کنید. زیرا مصرف منظم سویا به افزایش وزن کمک می کند.