سبد حصیری دستباف که بدستان امپراطور چین ساخته شد

آماده سازی مواد
سبدهای بافی از شاخه های بید یا شاه توت اغلب توسط زنان سوزن دوز استفاده می شود. شاخه های بید مناسب برای بافتن دارای پوست نارنجی، قرمز یا بنفش هستند و به راحتی خم می شوند و زاویه 90 0 را تشکیل می دهند، در حالی که شکسته نمی شوند.

بهترین زمان برای جمع آوری شاخه ها توسط همه صنعتگران فصل زمستان است.

سبد بافی با میله های خشک شده انجام می شود. قبل از شروع به بافتن سبد حصیری دستباف، به شما توصیه می کنیم که شاخه ها را خیس کنید تا انعطاف پذیرتر شوند و بافت سبدها راحت تر شود. توجه داشته باشید که اگر پوست روی شاخه های شما باقی بماند، باید آنها را به مدت یک هفته خیس کنید تا به راحتی پوست آن را جدا کنید.

روی سبد کار کنید
برای ایجاد یک سبد شگفت انگیز به موارد زیر نیاز دارید:

شاخه های بید یا شاه توت پخته شده
چاقوی تیز کن
هرس

اکنون، متوجه خواهید شد که خم کردن میله ها غیرممکن است، فقط باید آن را دور اول بچرخانید. بعد باید میله ها را به هم ببندیم تا ریزش نکنند. سپس سه میله جدید می گیریم، سمت چپ را به سمت راست در مقابل میله های دیگر کنار هم خم می کنیم، میله سوم را شروع کرده و به عقب برمی گردیم.

همین کار را با میله های دیگر تکرار کنید. حالا یک میله به هر قفسه در اطراف محیط اضافه کنید. رک – شاخه ای که از پایین به بالا می رود. یک میله بعد از میله قفسه قرار دهید و آن را به سمت چپ جلوی قفسه رد کنید.

بسیاری از زنان خانه دار که می خواهند چنین سبدی را در خانواده خود داشته باشند، از خود می پرسند که چگونه با دست خود سبدهایی از درخت انگور ببافند و آیا اصلاً امکان پذیر است؟ پاسخ: البته ممکن است! شما فقط به کمی صبر نیاز دارید و مواد را می توان خیلی راحت پیدا کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.