با فروش گوجه فرنگی بندر عباس مردی میلیاردر شد

همه چیزهای خوب به پایان می رسد، از جمله کشت گوجه فرنگی بندرعباس با این وجود، نکاتی برای برداشت تا حد امکان گوجه فرنگی رسیده وجود دارد.

قسمت بالای گیاه را جدا می کنیم. این کار را انجام می‌دهیم تا آخرین گوجه‌فرنگی بزرگ‌تر شود و بتوان آن را به‌صورت رسیده برداشت کرد. از آنجایی که گیاه دیگر روی رشد سرمایه گذاری نمی کند، می تواند تمام انرژی خود را صرف آخرین گوجه فرنگی کند.

بدر گلخانه، شما باید گیاهان را قبل از اینکه به پشت بام برسند و آنقدر بلند شوند که نتوانید به میوه برسید، روی آن قرار دهید. در خارج عاقلانه است که انواع گوجه فرنگی بزرگ را بعد از 5 خوشه و گونه های کوچکتر را بعد از 7 خوشه روی آن قرار دهید.

در ابتدای ماه اوت، هر گیاهی را می‌برم، حتی اگر به تعداد خوشه‌های مناسب نرسیده باشد. زمان رشد برای آخرین خوشه حدود 8 هفته است، بنابراین می توان آنها را درست قبل از شروع آب و هوای بد برداشت.

خودتان آزمایش کنید تا بهترین زمان برای رسیدن به اوج را پیدا کنید. زمان بستگی به محل زندگی شما، آب و هوا در پاییز و انواع گوجه فرنگی دارد.

اگر 6 برگ بالغ باقی بگذارید، برای رشد کافی کافی است. اطلاعات بیشتر در مورد برگ گوجه فرنگی را می توانید در مقاله “چگونه برگ های کهنه گوجه فرنگی را پاک کنیم” بخوانید.
گوجه سبز.
اگر به دلیل برنامه ریزی بد یا آب و هوای بد پاییزی همه گوجه فرنگی ها رسیده نیستند، می توانید گوجه فرنگی های سبز و کاملاً رشد کرده را برداشت کنید. با گوجه فرنگی نارس نمی توانید کاری انجام دهید پس آنها را دور بریزید. گوجه‌فرنگی‌های سبز بالغ را می‌توان در دمای 15 تا 20 درجه نگهداری کرد و هنوز هم می‌رسند.

می‌توانید با قرار دادن یک موز رسیده به همراه گوجه‌فرنگی سبز در یک کیسه پلاستیکی، این روند را تسریع کنید. موز اتیلن ترشح می کند، هورمونی که باعث بلوغ آن می شود. گوجه فرنگی با اتیلن نیز می رسد، بنابراین وقتی این هورمون را از موز جذب می کند، شروع به تغییر رنگ می کند.

گوجه‌فرنگی‌هایی که سبز برداشت می‌شوند و دیرتر می‌رسند همیشه کمتر خوش طعم هستند، اما برای سوپ یا سس هنوز هم خوب هستند.