استفاده از ام دی اف در مدارس دولتی اجباری شد

وزارت آموزش و پرورش یا DOE استفاده از ام دی اف را در مدارس دولتی از دهه 1990 محدود کرده است. امروزه شرکت های تولیدی زیادی در کشور به عرضه و پخش کابینت ام دی اف پیش ساخته فوق برجسته مدرن به صورت عمده در بازار های فروش می پردازند که به همراه کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی بوده و تمام استاندارد های لازم در خصوص تولید آن ها رعایت شده است.

با این حال، دلیل محدود شدن پانل های دیواری چوبی ام دی اف و سایر محصولات ام دی اف ربطی به سطح فرمالدئید یا گرد و غبار ندارد، بلکه به دلیل نگرانی عجیب دیگری است – حمله موریانه.

چیزی که در مورد این نگرانی غیرمعمول است این است که قبل از اینکه موریانه ها آن را بخورند، الوار باید 20 درصد رطوبت داشته باشد.

بنابراین از الوارهای مقاوم در برابر موریانه برای پست های حصار و سایر کاربردهای زیرزمینی استفاده می شود. با این حال، در یک محیط داخلی، اگر اصلاً الواری با رطوبت 20 درصد داشتید، خیلی قبل از اینکه حمله موریانه را به خود جلب کنید، با مشکل بزرگ آب یا رطوبت مواجه خواهید شد.

یکی از محبوب ترین مواد کابینت ام دی اف آشپزخانه است و اگر می خواهید زیبایی رنگ آمیزی خیره کننده در آشپزخانه خود داشته باشید، خرید و نصب آن ارزشش را دارد.

MDF دارای رطوبت حدود 5٪ است و حتی چوب جامد در یک محیط داخلی معمولی هرگز بیش از 10٪ رطوبت ندارد.

با این حال، وزارت آموزش و پرورش اکنون اجازه استفاده از ام دی اف را در مدارس خود می دهد، حتی اگر به صورت استثنایی باشد. SUPAWOOD به مدت 22 سال در مدارس متعددی در سراسر استرالیا بدون مسائل مربوط به موریانه یا سلامتی استفاده شده است.

برش و آسیاب ام دی اف مقدار زیادی گرد و غبار و ذرات ریز حاوی اوره فرمالدئید تولید می کند، بنابراین استفاده از ماسک بسیار توصیه می شود.ام دی اف خام خارجی از مقاومت بالایی برخوردار هستند به دلیل کیفیت و مرغوبیت بالا، جایگاه ویژه ای را در بازار خرید به خود اختصاص داده اند این محصولات در ضخامتهای گوناگونی تولید می شوند.

ام دی اف را در فضایی با تهویه مناسب برش دهید و این به این معنی است که در داخل خانه قرار ندهید یا اگر در داخل خانه هستید تجهیزات استخراج مناسب داشته باشید و این کار را در فضایی جدا از بقیه خانه یا کارخانه انجام دهید.

گرد و غبار ریز از هر چوب یا ماده ای برای سلامتی شما خوب نیست، بنابراین همان اقدامات احتیاطی را که معمولاً هنگام قرار گرفتن در معرض گرد و غبار انجام می دهید، انجام دهید. این شامل استفاده از محافظ چشم است. ام دی اف سفید براق می تواند یکی از پارامتر های تعیین کننده برای مشتریان صادراتی باشد.

در نتیجه این خطرات و در برخی موارد به دلیل اصرار اتحادیه، سازندگان در حال حاضر به قطعات MDF نیاز دارند که به صورت پیش ساخته یا در غیر این صورت فقط در یک اتاق برش اختصاصی و دارای تهویه مناسب برش داده شوند.

 • منابع:
  1. Is MDF safe in schools and educational centres?

 • تبلیغات:
  1. خدمات اینترنتی پروپوزال زیست محیطی
  2. برنده توپ طلای سال آینده را شما انتخاب کنید
  3. استفاده از ست سرم برای دکور منزل
  4. استفاده از سطل در ساخت تانک جنگی

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.